Strona główna

O stowarzyszeniu

Pierwsze informacje o stowarzyszeniuJesteśmy na facebook. Zachęcamy do zapoznania się bieżącymi informacjami na temat Stowarzyszenia Alwernia. Nie zapomnij LUBISZ TO! 


ZOBACZ WIĘCEJ>>

Klub Abstynenta

W przestrzeni ruchu trzeźwościowego w Bydgoszczy powstał kolejny Klub Abstynenta "Alternatywa". Pobierz PLAKAT>

POBIERZ PROGRAM KLUBU ABSTYNENTA NA ROK 2016>>
Złota jesień Drukuj Email
Wiadomości - Aktualności
Wpisał Bartek   
Piątek, 13. Październik 2017 05:56
 
Grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy Drukuj Email
Wiadomości - Aktualności
Wpisał Bartek   
Wtorek, 05. Wrzesień 2017 05:51
 
Pomoc psychologiczna dla studentów Drukuj Email
Wiadomości - Aktualności
Wpisał Bartek   
Wtorek, 05. Wrzesień 2017 05:49
 
WYCIECZKA DLA WOLONTARIUSZÓW Drukuj Email
Wiadomości - Aktualności
Wpisał Bartek   
Piątek, 01. Wrzesień 2017 10:15

W dniach 11-13 sierpnia 2017 r. Stowarzyszenie ALWERNIA  zorganizowało wycieczkę dla Wolontariuszów,którzy ofiarowują swój wolny czas w ciągu roku na pomoc bliźniemu.

W programie było zwiedzanie Lublina, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Pałacu Zamoyskich w Kozłówce.

Pamiętając o potrzebujących Stowarzyszenie pamięta o Tych, którzy swój wolny czas poświęcają, by służyć innym.

Więcej…
 
WARSZTATY DUCHOWO-TERAPEUTYCZNE DLA DZIECI Drukuj Email
Wiadomości - Aktualności
Wpisał Bartek   
Piątek, 01. Wrzesień 2017 09:56

Dwudziestoosobowa gromadka dzieci wraz z opiekunami odpoczywała w ośrodku Caritas położonym w pięknej peryferyjnej dzielnicy Kołobrzeg-Podczele w terminie 17-24 sierpnia 2017 roku. Szczególną radością był dla nas dostęp do kaplicy oaz zagospodarowanie terenu wokół ośrodka, gdzie mieścił się plac zabaw. 
Dzięki ofiarności wielu sponsorów pobyt był niezwykle atrakcyjny. Płynęliśmy statkiem, zwiedzaliśmy Kołobrzeg zabytkowym dyliżansem i podziwialiśmy krajobraz z latarni morskiej oraz "Perły Bałtyku" - wieżowiec z kawiarnią widokową. Odwiedziliśmy również kino 8D, gdzie dzieci obejrzały film przygodowy oraz muzeum kamieni szlachetnych i skamielin. Spacerowaliśmy również brzegiem morza i kąpaliśmy się w Aqua Parku.
Nasi podopieczni potrzebowali 24-godzinnej opieki i maksymalnie wytężonej uwagi, dużo uśmiechu i morza cierpliwości. Odwzajemniły to otwartością i aktywnością. Gdy wieczorami podczas tzw. "akcji piżamowych" modliliśmy się , nasi podopieczni potrafili dziękować Bogu za wszystko oraz budować między sobą prawdziwą przyjacielską i rodzinną atmosferę.
Każdego dnia towarzyszyła nam duchowa ochrona, ponieważ rozpoczynaliśmy dzień Eucharystią/z czynnym udziałem dzieci/. Podczas niekończących się rozmów poznawaliśmy żywoty świętych/np. Św.Antoniego czy Św.Ojca Pio/. Dzięki O.Grzegorzowi byłą okazja skorzystania ze spowiedzi. Każde dziecko otrzymało błogosławieństwo i chwilę indywidualnej modlitwy.
Wyjechaliśmy z Kołobrzegu przekonani, że był to dobry, pełen radości, czas zarówno dla dzieci jak i opiekunów. Wróciliśmy zdrowi, radośni, wypoczęci choć niewyspani/szkoda czasu na sen:-) /. Zawiązały się nowe przyjaźnie, znajomości, odkryliśmy nowe umiejętności. Nauczyliśmy się, że każdy jest potrzebny, kochany i wyjątkowy. Doświadczyliśmy beztroskiej zabawy, były podchody, graliśmy w piłkę, tańczyliśmy zumbę.
Wyjeżdżając na kolonię mieliśmy ambitne cele. Chcieliśmy, żeby dzieci wypoczęły, odkrywały nowe talenty, pragnęliśmy zapewnić im opiekę duchową i terapeutyczną. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie grono DOBRODZIEJÓW, którzy wspomogli finansowo to dzieło. Z ogromną radością i satysfakcją możemy dziękować Bogu za ten czas i dzieci.

Opiekunowie: Asia, Bożena, Agata i O.Grzegorz
 
Więcej…
 
WARSZTATY DLA TRZEŹWYCH ALKOHOLIKÓW I WSPÓŁUZALEŻNIONYCH Drukuj Email
Wiadomości - Aktualności
Wpisał Bartek   
Piątek, 01. Wrzesień 2017 09:35

W dniach od 1 do 7 lipca Stowarzyszenie ALWERNIA zorganizowało "Letni wyjazd dla trzeźwych alkoholików i współuzależnionych" w Zakopanem. Gościły nas Siostry Szarytki.

Czas pobytu połączony był warsztatami z asertywności, wędrówkami po górach, wycieczkami, imprezami kulturalnymi i "duchową strawą" w postaci codziennej Mszy świętej ze Słowem Bożym.

Dla uczestników odpoczynku pobyt w Zakopanem pozostawił niezapomniane przeżycia. Wielu z nich chce powrócić tam jeszcze raz, bo mało było czasu, aby zwiedzić wszytkie miejsca i jeszcze bardziej kontemplować Boga na górskich szlakach.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego za finansowe wsparcie, by ten wyjazd doszedł do realizacji.

Więcej…
 
Punkt wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie Drukuj Email
Wiadomości - Aktualności
Wpisał Bartek   
Piątek, 25. Sierpień 2017 10:59
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wesprzyj nas wpłatą online

Współpracują z nami

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Licznik wizyt

244768
DzisiajDzisiaj46
WczorajWczoraj27
W tym tegodniuW tym tegodniu233
W tym miesiącuW tym miesiącu1180
WszystkieWszystkie244768