• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Strona główna Ciekawe strony
Ciekawe strony
Wyświetl: 
# Odnośnik Odsłony
1   Link   Domowy Kościół Diecezji Bydgoskiej
Domowy Kościół, DK, Oaza Rodzin, Ruch Światło-Życie, Oaza, Ruch Domowy Kościół, RDK, Diecezja Bydgoska, Bydgoszcz, rekolekcje, rekolekcje dla małżeństw, małżeństwo, chrześcijaństwo, Kościół, rodzina
1720
2   Link   o dda i nie tylko...
Nieoficjalna STRONA DDA adresowana jest do wszystkich ludzi, którzy szukają pomocy w związku z urazami doznanymi w dzieciństwie.
1478
3   Link   Caritas Diecezji Bydgoskiej
CARITAS Diecezji Bydgoskiej, zwana dalej Caritas, ustanowiona Dekretem Biskupa Diecezji Bydgoskiej Księdza Jana Tyrawę, w dniu 25 marca 2004 r.
1152
4   Link   Bydgoska Grupa Wsparcia "W drodze"
Strona grupy wsparcia naszych przyjaciół "za miedzy". Grupa działa aktywnie od 1999 r. Obecnie spotyka się w "Klubie Abstynentów", ul. 11 Listopada 13, 85-624 Bydgoszcz.
1039
5   Link   GRUPA AA *BEZ DYMKA* - POMOC UZALEŻNIONYM
Strona jednej z grup Anonimowych Alkoholików. Zasady działania grupy AA. Świadectwa wyzwolonych z alkoholizmu. Sposób przeprowadzenia INTERWENCJI osobie uzależnionej. Literatura tematyczna. Grafika tematyczna.
1006
6   Link   Hazardziści
Jeśli ktoś trafił na tę stronę to być może zastanawia się czy hazard w jego życiu stanowi problem. Może zadaje sobie pytanie czy jestem hazardzistą? Jeśli z zastanowieniem i uczciwie przed samym sobą odpowiesz na poniższe pytania to pozwoli ci to uzmysłowić sobie czy masz problem. Odpowiedz na te pytania uczciwie być może nadszedł czas, aby się przestać oszukiwać i zmienić swoje życie.
822
7   Link   NARKOTYKOM MÓWIMY: NIE !
Historia Wspólnoty bierze swój początek w sercu siostry Elwiry, gdy jako czwarte z siedmioroga dzieci wychodziła z rodzinnego domu na ulice w poszukiwaniu swojego ojca alkoholika, gdy wychodziła na wezwanie sąsiadów, którzy wołali kogoś z rodziny, aby przyprowadzić go do domu.
1161
8   Link   Chrześcijański Ośrodek dla osób Uzależnionych
Ośrodek „Nowa Nadzieja” w Janowicach Wielkich prowadzi działalność jako chrześcijańska alternatywa niesienia pomocy osobom uzależnionym. Posiada osobowość prawną Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Działa jako jednostka pozarządowa i samofinansująca się.
1173
9   Link   SLAA Grupa warsztatowa
Grupa warsztatowa SLAA „Zakroczym” powstała dzięki inicjatywie kilku osób wciąż poszukujących nowych dróg i sposobów pracy nad sobą i swoim uzależnieniem. Obok, jakże ważnych, mityngów i spotkań z terapeutami potrzeba było czegoś więcej, czegoś, co pozwoli każdemu z nas jeszcze głębiej zajrzeć w siebie. Po wielu rozmowach, burzliwych dyskusjach i przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że powinniśmy stworzyć regularnie odbywające się spotkania warsztatowe, na których nie będzie żadnych osób z zewnątrz. Warsztaty przyjęły więc formułę swoistej autoterapii. Pracujemy w kilkuosobowych grupach zamkniętych. To daje nam duże poczucie bezpieczeństwa i pozwala w pełni „otworzyć się” w czasie wspólnej pracy. Niezwykle rygorystycznie przestrzegamy zasad obowiązujących w SLAA (12 kroków i 12 tradycji).
979
10   Link   Strona Anonimowych Akoholików
Tutaj możesz uzyskać podstawowe materiały informacyjne o Wspólnocie AA. Strona powstała z potrzeby łatwiejszego dostępu do informacji oraz kontaktu.
Dzisiaj Anonimowi Alkoholicy, to około 2 miliony mężczyzn i kobiet, którzy czuli się podobnie beznadziejnie. Ciągle spotykamy się regularnie, aby dzielić się naszymi doświadczeniami, siłą i nadzieją. Nasze codzienne życie poprawiło się, w porównaniu z tym, czym było.
830
11   Link   Anonimowi Uzależnieni od Seksu i Miłości
Anonimowi Uzależnieni od Seksu i Miłości są wspólnotą ukierunkowaną na Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji zaczerpniętych z programu Anonimowych Alkoholików. Członkami Wspólnoty są zarówno ci, którzy cierpią z powodu kompulsywnej potrzeby seksu, jak też ci, którzy desperacko przywiązują się do jednej osoby. Niemal wszyscy uczestnicy Wspólnoty popadli w kompulsywno-obsesyjne wzorce o podłożu seksualnym, emocjonalnym lub uczuciowym, utracili poczucie własnej wartości, a ich zachowania i kontakty z ludźmi doprowadziły do pogłębiającej się destrukcji we wszystkich obszarach życia

917
12   Link   Anonimowi Narkomani
Anonimowi Narkomani to międzynarodowa społeczna wspólnota zdrowiejących narkomanów, organizująca więcej niż trzydzieści tysięcy mityngów¹ tygodniowo w ponad 108 krajach
744
13   Link   CZYM JEST UZALEŻNIENIE?
Pojęcie uzależnienia używane jest zazwyczaj w odniesieniu do konkretnej substancji lub zachowania. Mówi się więc o uzależnieniu od heroiny, hazardu, nikotyny, pracy, itp. Wielu autorów traktuje ten problem bardzo globalnie mówiąc wręcz o uzależnionym społeczeństwie.Słowo "uzależnienie" stało się zatem bardzo popularne. U jego podstawy leży utrata kontroli nad własnym myśleniem i zachowaniem, a w konsekwencji życiem, które sprowadza się do ciągłego poszukiwania kontaktu z substancją lub sytuacją wyzwalającą określony, dobrze znany stan emocjonalny
792
14   Link   Uzależnienie od Internetu
Internet jest szczególnie groźnym i uzależniającym medium. Godziny spędzane w sieci to czas odebrany pracy, nauce czy życiu rodzinnemu. Uzależnienie od Internetu staje się coraz poważniejszym problemem społecznym. Dotyka przede wszystkim osoby mieszkające samotnie oraz nie mające stałego zajęcia.Liczba osób uzależnionych od Internetu przekracza w niektórych państwach uprzemysłowionych liczbę uzależnionych od narkotyków pochodzących z maku i jest konieczne podjęcie kroków przeciwko tej nowej chorobie" - ocenia austriacki specjalista Hurbert Poppe, specjalizujący się z terapiach odchodzenia od uzależnień narkotykowych.
898